Padėka

Prieiga prie Europos biologinių kolekcijų , BioCASE, yra visų rūšių biologinių kolekcijų tarptautinis tinklas. BioCASE suteikia unifikuotą plačia prieigą prie išsklaidytų ir heterogeniškų Europos kolekcijų bei stebėjimų duomenų bazių, naudojant atviro kodo, nuo sistemų nepriklausomą programinę įrangą ir atvirus duomenų standartus bei protokolus.

BioCASE technologija:
BioCASE tęsia ankstesnių projektų pradėtą darbą CDEFD, BioCISE, and ENHSIN. Šie projektai padėjo pamatus įgyvendinimui visiškai funkcionalios prieigos prie milžiniško biologinių kolekcijų žinių bagažo.

BioCASE ES finansuojamo projekto fazės metu (2001–2004), partneriai iš 31 valstybės įkūrė tinklą, pradėdami nuo meta-informacijos apie tūkstančius biologinių kolekcijų, po ko sekė objektų lygio prieigos tinklo sukūrimas. “Objektų lygis” reiškia individualius kolekcijų ar stebėjimų vienetus, t.y. atskirus egzempliorius ar stebėjimų atvejus. Priešingai, “kolekcijų lygio metaduomenis” sudaro informacija, aprašanti visą tokių objektų kolekciją. Ši informacija pateikiama įvairiais formatais, nuo XML ir teksto iki didelės skiriamosios gebos nuotraukų ir net video failų.

Besitęsiantis BioCASE tobulinimas bei vartotojų ir duomenų teikėjų parama buvo ar yra remiami Europos Sąjungos finansuojamų projektų ENBIir SYNTHESYS, bei kitų iniciatyvų, tokių kaip GBIF dubliavimo ir replikavimo projektas.